Berkin Elvan Yaşamını Yitirişinin 4. Yılında Anıldı

Taksim Gezi Direnişi sürecinde Okmeydanı’nda polisin attığı gaz kapsülü ile başından vurularak katledilen Berkin Elvan’ın yaşamını yitirişinin 4. yılında anmalar gerçekleştirildi.

Elvan ailesi tarafından mezarı başına yapılan çağrı ile burada bir anma yapıldı. Saat 14.00’da Feriköy Mezarlığı’nda biraraya gelenler burada konuşmalar yaparak Berkin’i selamladı. Berkin’in babası Sami Elvan “Neden buradayım, Benim ailem neden burada, benim çocuğum neden aramızda yok? Dört yıldır bu sorunun cevabını arıyorum” dedi.

Bugün sosyal medyada da Berkin Elvan paylaşımları yapılırken #BerkinElvan etiketi ile gün içerisinde çok sayıda paylaşım yapılarak Twitter’da TT listesinde birinci sıraya yükseldi.

Ayrıca Berkin Elvan’ı anmak isteyen DLB ve DGB’liler Ankara Konur Sokak’ta bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe polis saldırarak DLB’li ve DGB’lileri gözaltına aldı. Ayrıca Feriköy’de yapılan mezarlık anmasının ardından dağılan gruptan bir kişiyi polis işkence ile gözaltına aldı. Gözaltının nedeni ise henüz bilinmiyor.