Çukura Düşerek Yaşamını Yitiren İki Çocuğun Davasında Mahkemeden Tahliye Kararı

İzmir’in Karabağlar ilçesinde geçen ay, boş arazide oyun oynarken 1.5 metre derinliğindeki içi su dolu çukura düşen Yusuf Tencirlioğlu (7) ile kardeşi Ali Tencirlioğlu’nun (5) yaşamını yitirdiği olayla ilgili 2’si tutuklu, 5 sanık hakkında açılan davaya başlandı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tahliyesine karar verip duruşmayı erteledi.

Yusuf Tencirlioğlu ile kardeşi Ali Tencirlioğlu, geçen 14 Ocak’ta zaman zaman hayvan satış pazarının da kurulduğu, Uzundere mevkisinde, otoyol kenarındaki boş arazide oynarken, içi su dolu 1.5 metrelik çukura düştü. Çukurdan çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırılan iki kardeş tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Tencirlioğlu Ailesi’nin, kış aylarında Kahramanmaraş’tan İzmir’e geldiği, Uzundere bölgesinde çadırda kaldığı, hurda toplayıp bu sayede gelir elde ettiği anlaşıldı. Çukurun, bölgede inşaat yapan firma tarafından yağmursuyunun çevrede birikmeyip, burada toplanması amacıyla açıldığı belirlendi.

Zeynel Dalgıç ve Mustafa Kar ile tutuksuz Ç.A., D.B. ve M.B. hakkında ‘Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın bugün görülen ilk duruşmasında mahkeme tahliye kararı verdi.