Zonguldak’ta Kediye Cinsel İşkence

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde sokak hayvanlarını besleyen Nurten Yazgan, baktığı kedilerden birinin yerde hareketsiz yattığını görünce durumu veteriner Hüseyin Demircan’a bildirdi. Demircan yaptığı muayenede kediye cinsel işkence yapıldığını tespit etti.

Son 6 ayda üç kez aynı olayla karşılaştığını söyleyen Nurten Yazgan ise “6 ay içerisinde bu tür şekilde 3 kedimizin başına aynı olay geldi. Biz ilk ikisinde ihtimal vermedik. Görünen oydu, ancak ihtimal veremedik. Bir insanın hayvana bunu yapacağını düşünemedik. Üçüncüsünde artık o kadar barizdi ki arkadaşlar ve komşular da söylediler. Yine de emin olamadık. Her zaman bizlere yardımcı olan Hüseyin Bey’i aradık ve ‘Hemen getirin’ dedi. Getirdik ve olayı doğruladı.” dedi.

Doktor Demircan ise yaptığı açıklamada “Kedimiz bize geldi ve vücut ısısının düşük olduğunu gördük. Ateşinin düşmesi için müdahale edelim dedik ama gördüğümüz manzara çok kötüydü. Parçalanmış, içeriyi temizleyelim derken bunun cidden olduğunu anladık. Kedinin yaşaması bile bizim için büyük bir olay. Olay kötü. Gönül isterdi ki hiç olmasın ama maalesef oldu. Hayvana bunu yapan insana neler yapmaz. Kedinin sağlık durumu biraz sıkıntılı” diye konuştu.