Midilli Adası’ndaki Sağ Grup Mültecilere Saldırdı

Yunanistan’da mültecilere saldırı Kathimerini gazetesi “Aşırı sağ serseriler, göçmenlere saldırarak Midilli’yi savaş alanına dönüştürdü” başlığı ile verdiği haberde, adada dün yerel saatte 20.00’de başlayan çatışmaların tüm gece devam ettiğini belirtti.

Yunanistan’ın Midilli adasının dün akşam aşırı sağcıların, göçmenlere saldırması üzerine bir savaş alanına döndüğü bildiriliyor. Adada dün yerel saatte 20.00’de başlayan çatışmaların tüm gece devam ettiğini belirtti. Çatışmaların, 200 kişilik bir grubun aşırı sağ sloganları atarak, geçen Çarşamba gününden bu yana Midilli’deki Moria kampında gözaltında tutulma ve iltica sürecindeki gecikmeleri protesto amacıyla, adanın merkezinde kamp kuran göçmenlere saldırması üzerine patlak verdiğine dikkat çekildi.

Gazete “Saldırı, Mart başından bu yana Türkiye’de hapishanede bulunan iki Yunan askerine destek amacıyla birkaç yüz kişinin katılımıyla yapılan bir bayrak töreninin bitişinde başladı” bilgisini verdiği haberinde, bu sabah erken saatlerinde polisin çoğu Afganlardan oluşan onlarca göçmeni zorla otobüslere bindirerek Moria kampına gönderdiğini belirtildi.