“Siz İnsan Öldürmeyi Daha İyi Bilirsiniz”

İki katliamcı devlet, iki katil devlet başkanı. Bugün birbirlerine sosyal medyadan atıp tuttular. Hangisinin elindeki kan diğerinden az?

İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel, Türkiye’den tarım ürünleri ithalatını dondurduğunu açıkladı. Kararını Twitter’dan duyuran Ariel, “İki yüzlü bir şekilde İsrail’e ahlak dersi vermeye çalışan bir ülkeye destek olmayacağız” dedi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İngilizce ve İbranice yazdığı ilk mesajında “Erdoğan Hamas’ın en büyük destekçilerinden biri bu yüzden terörizm ve katliamın ne olduğunu iyi bildiğine şüphe yok” dedi.

Bunun ardından İbranice ikinci bir mesaj yayınlayan İsrail Başbakanı, “Kıbrıs’ın kuzeyini binlerce Türk askeriyle işgal eden ve Suriye’yi de işgal eden bir adam, kendimizi Hamas’tan korurken bize akıl veremez” dedi ve ekledi: “Ellerinde Türkiye ve Suriye’de sayısız kürdün kanı olan bir adam bize savaş etiği hakkında ders verebilecek son kişidir”

AKP Genel Başkanı Erdoğan ise bu eleştiriye Twitter’dan yayınladığı İngilizce mesajla yanıt verdi:“Netanyahu’ya hatırlatırım: Hamas bir terör örgütü değildir, Filistinliler de terörist değildir. Hamas, Filistin yurdunu bir işgal gücüne karşı savunan bir direniş örgütüdür.”