Marmaris’te Bir Taksici Drag Sanatçısını “Homoseksüelsin” Diyerek Aracına Almadı

Marmaris’te bir taksi şoförü, drag queen şovları yapan bir sanatçıyı, “Homoseksüel olduğun için aracıma almıyorum” diyerek aracına almayı reddetti

 

Marmaris’te Barlar Sokağı’nda bir mekanda çalışan drag sanatçısı Ercan Topçu, binmek istediği bir taksinin şoförü tarafından “homoseksüelsin” denilerek araca alınmadı. Topçu şoförü Marmaris Şoförler, Otomobilciler ve Kamyoncular Odası’na şikayet etti.

Oda genel sekreteri Mert Baykara, şoförün yaptığını tasvip etmediklerini ve yapılacak inceleme sonrasında taksiciye gerekli yaptırımın uygulanacağını söyledi.


Drag Queen Nedir? 

Genellikle renkli makyajla ve ışıltılı kıyafetlerle, bir kadın kılığına bürünerek sahne alan erkeklere verilen isimdir. Drag performans ve karakter çoğunlukla erkekliği ve toplumu hicveden bir yapıdadır ve bunu alışılmış olanın dışında yöntemlerle dile getirir. Drag performans yapan kadın sanatçılara da “Drag King” denilir.

Bir dönem Huysuz Virjin karakteriyle TRT’de de programlara çıkan Seyfi Dursunoğlu’da tıpkı Thomas Neuwirth gibi bir Drag Queen’dir.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’den Homofobik Açıklamalar