Volkswagen Arena’da Güvenlik Tacizi

3 Eylül Salı günü Pozitif Live Organizasyon Şirketi’nin düzenlediği konser etkinliği öncesi yapılan üst aramaları sırasında bir kadın, güvenlik görevlisi tarafından tacize uğradı.

Volkswagen Arena’da gerçekleşen ve İsveçli progresif metal grubu SOEN’in headliner olarak çıktığı konser alanına girmek için güvenlik kontrolünden geçen Duygu Becerik, üst araması sırasında güvenlik tarafından tacize uğradığını belirtti.

Becerik’in aktardıklarına göre;üst araması yapan güvenlik görevlisi, herhangi bir uyarıda bulunmadan ve rıza almadan elini kadının sütyeninin içine götürerek “ince arama” yapmış.

Yaşananlara tepki gösteren Becerik, karşılık olarak emniyetten böyle bir talimat olduğu ve uyuşturucu için rutin bir kontrol olduğu cevabını almış.Becerik, daha önce katıldığı konserlerde böyle bir “prosedür” ile karşılaşmadığını söyledi.

Güvenlik tarafından kendisiyle iletişime geçileceği ve şikayetini aktarabileceği söylense de Becerik’in aktardıklarına göre ne organizatör firmadan ne de güvenlik şirketinden kendisine bir geri dönüş olmamış.