Oğlunun Kaçırıldığını İddia Eden Remziye Akkoyunlu’nun Siyasi Tutsak Oğlu İntihar Girişiminde Bulundu

HDP binası önünde, çocuğunun dağa kaçırıldığını iddia ederek Pazartesi gününden bu yana oturma eylemi yapan Remziye Akkoyunlu’nun Bolu Hapishanesi’ndeki siyasi tutsak oğlu Mecrun Akkoyunlu’nun intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Mecrun Akkoyunlu’nun, 6-7 Ekim eylemlerinden dolayı ceza aldığı, bundan 4 yıl önce oğlu Azad Akkoyunlu’nun dağa kaçırıldığını iddia ederek, günlerdir HDP binası önüne gelen ve basına açıklamalarda bulunan anne Remziye Akkoyunlu’yu, bulunduğu hapishanede televizyonda izledikten sonra ilaç alarak intihara kalkıştığı belirtildi.

Salı akşamı gerçekleşen intihar girişiminde Mecrun Akkoyunlu’nun durumunu koğuş arkadaşlarının fark etmesi sonucu müdahale edilerek Bolu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ve midesinin yıkandığı öğrenildi. Akkoyunlu’nun tekrar intihar etme teşebbüsünde bulunma ihtimalinden dolayı tek kişilik hücreye konulduğu belirtildi.

Tedavi işlemi tamamlanan Akkoyunlu’nun koğuş arkadaşları aracılığı ile annesine bir mesaj ilettiği ve “Eğer HDP binası önünden kalkmazsa tekrar intihar edeceğim. Bugün olmazsa yarın.” dediği öğrenildi.