Çorlu Tren Katliamı’nın İkinci Duruşması Bugün Görülüyor

8 Temmuz 2018’de Çorlu’da gerçekleşen ve 25 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan tren katliamının ikinci duruşması Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Çorlu Kültür Binası’nda görülecek duruşma öncesi, Çorlu aileleri ve avukatlar, adliyeye yürüyüş düzenledi. Duruşma öncesi açıklama yapan ve katliamda ailesini kaybeden İsmail Kartal, katliamın gerçekleşmesine sebep olan ihmallerin sadece 4 kişinin sorumlu tutulamayacağını, rant peşinde koşanların aileleri mağdur ettiğini belirtti.

An itibariyle izleyiciler ve katliam sanıkları Turgut Kurt, Özkan Polat, Celaleddin Çabuk ve Çetin Yıldırım duruşma salonunda hazır bulunuyor.

 

 

 

 

GÜNCELLEME 09.25

Avukatların, hayatını kaybedenlerin yakınlarının ve yaralıların tamamının içeri alınmadan duruşmanın başlayamayacağını söylemesi üzerine, müştekiler duruşma salonuna alınmaya başladı.

GÜNCELLEME 09.14

Hayatını kaybedenlerin yakınları ve yaralılar duruşma salonuna alınırken kimlik tespiti yapılmak istendi. Avukatlar, müştekilerin bir kısmının adının iddianamede yer almadığını belirterek itiraz etti. Mahkeme başkanının müştekilere yönelik “İçeri almıyoruz, girmeyen kendi bilir” dediği öğrenilirken, bu keyfi ve hukuksuz uygulama karşısında avukatlar heyetle görüşmek, karşılıklı talepleri konuşmak istiyor.

GÜNCELLEME 08.58

Çorlu tren katliamı davası öncesinde yürüyüş düzenleyen aileler, duruşmanın yapılacağı Çorlu Kültür Binası’na sloganlar eşliğinde ulaştı. Burada konuşan Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz “Davanın bir yıl sonra başlaması, insanlarımıza verilen değerin göstergesidir. Bu dava sadece 4 sanıkla ilerleyemez!” dedi. Öz’ün ardından sözü alan İsmail Kartal ise “O koltuklarınız o kadar rahat ki, rant peşinde koşmaktan bizleri mağdur hale getirdiniz. Bunun hesabını vereceksiniz, o adalet bir gün hepinize lazım olacak!” ifadelerini kullandı.